De Nationale Voetbaldag bij Walram

Zaterdag 12 juni is de Nationale Voetbaldag. Een initiatief vanuit de KNVB met deelname van honderden voetbalverenigingen uit heel het land. Tijdens de Nationale Voetbaldag presenteren de voetbalverenigingen zich aan de buurt. Leden en niet-leden zijn welkom deel te nemen. Ook VV Walram opent die dag de deuren van Sportpark Oost en presenteert zichzelf aan iedereen die belangstelling heeft voor voetbal. 

Wat gaan we doen?

De activiteiten richten zich op de jeugd, in het bijzonder de jongste jeugd van 5-12 jaar. Maar voor de oudere jeugd is ook voldoende aanbod aan voetbalplezier. Allerlei leuke en verrassende voetbal-gerelateerde spelletjes zijn op en rond de velden uitgezet. Denk aan een Voetbal Dartspel, Voetbal Boarding, Wateremmerspel, Penaltyschieten, Voetvolley en Wedstrijdjes op kleine velden. En dit alles onder het genot van een hapje en drankje op een corona-proof terras. 

Deelname is gratis voor leden en niet-leden.

Begeleiding van de jeugd wordt verzorgd door de jeugdleiders van Walram.

Programma zaterdag 12 juni

  • 5 Voetbalactiviteiten op 2 velden.
  • Kinderen en jongeren kunnen in leeftijdsgroepen deelnemen.
  • Twee uur activiteiten: per activiteit 25 minuten, 2.5 minuten voor wissel.
  • Hapje en drankje voor de deelnemers.
  • Programma start om 09.00 uur en eindigt om 16.00 uur:
  • 09.00 uur – 10.30 uur: JO7 en jonger.
  • 10.00 uur – 12.00 uur: JO8, JO9 en JO10.
  • 12.00 uur – 14.00 uur: JO11, JO12 en JO13.
  • 14.00 uur – 16.00 uur: JO15, JO17 en JO19.

Achtergrond

De Nationale Voetbaldag ontstond vanuit het EK om aandacht te geven aan de maatschappelijke waarde van clubs. Voetbalclubs zijn namelijk een plek van ontmoeting en bron van verbinding. Clubs werken vaak al decennia lang op een positieve en natuurlijke manier aan een sterk sociaal netwerk. Ze brengen generaties bij elkaar, mensen van allerhande komaf en zijn de motor voor activiteiten in de buurt.

Initiatiefnemers

De Nationale Voetbaldag is een initiatief van de KNVB met het Oranje Fonds als maatschappelijk partner. Zij bundelden hun krachten in het fonds ‘Voetbal Verbindt’ waarmee ze clubs aanmoedigen om iets bijzonders te doen voor hun omgeving.X