Update 3 Beweegroute en #stayathomechallenges KNVB

Ook aan huis gekluisterd door de coronamaatregelen? Geen dagelijkse fietstocht meer naar werk of school? En dan is Sportpark Oost en de sportschool ook nog dicht. Hoe blijf je fit nu het openbare leven stilligt? Zeker voor de voetballer in jou ligt er een uitdaging om vooral te blijven sporten en fit te blijven.

Op internet worden heel veel filmpjes getoond van allerlei activiteiten in en rondom het eigen huis.
In deze update tippen we jullie op twee heel eenvoudige mogelijkheden:

 1. De Beweegroute rondom het Geulstrand.
 2. De #stayathomechallenges van de KNVB.

Beweegroute Geulstrand

De ‘Beweegroute’ is een rondje van 1,8 km rondom de visvijver Geulstrand waarbij 10 verschillende natuurlijke toestellen zijn geplaatst die uitnodigen tot bewegen. Op elk moment van de dag tussen zonsopkomst en –ondergang kun je op eigen gelegenheid genieten en bewegen in de buitenlucht.
Doe dat vooral alleen en ben je met een vriend of vriendin houdt dan 1,5 meter afstand.

Zo kom je de volgende obstakels tegen met allerlei leuke en sportieve uitdagingen:

 1. Stoppen tussen / op de ladder
 2. Evenwicht houden en over balk lopen
 3. Hangend aan de armen en optrekken
 4. Hangend aan armen voorwaarts
 5. Benen heffen voor buikspier training
 6. Steun, buigen / dippen en weer steun
 7. Benen over de paaltjes zwaaien
 8. Lunges
 9. Op de buitenste balk zitten en bovenlichaam op en neer bewegen
 10. Staande Push-up

De 10 foto’s geven een aardige impressie van deze sportieve beweegroute. Ook nog eens lekker fun.

‘Challenges’ van de KNVB

Ook de KNVB lanceert een nieuw initiatief om de voetballer in beweging te houden. Hartstikke goed en leuk. Bezoek daarvoor de website. Hier vindt je alle informatie over de heel populaire ‘#stayathomechallenges’ van de KNVB waarin Oranje-internationals iedere dag een ‘voetbal-challenge’ delen om thuis te doen. Op filmpjes presenteren verschillende internationals voetbaltrucjes, die je gewoon in de tuin kunt oefenen. Ook nog eens leuk!

Kortom: Blijf sportief en houd je fit!X