Fietsverlichting: Laat je zien!

De afgelopen 2 weken hebben bezorgde bewoners uit de Hekerbeek en Broekhem Zuid het bestuur benaderd met klachten, dat te veel Walram-jeugdspelers zonder licht in hun wijk fietsen. Zij geven aan dat de fietsers vaak niet door hebben dat ze zó slecht te zien zijn, dat ze gevaar opleveren voor zichzelf en voor hun medeweggebruikers

Het bestuur heeft ook zelf geconstateerd, dat nog te veel fietsers het sportcomplex bereiken en verlaten zonder fietslicht.

Zonder licht op de fiets ben je erg kwetsbaar in het verkeer en loop je een sterk verhoogd risico slachtoffer van een ongeval te worden.

Wat zijn de regels voor fietsverlichting en reflectoren op een fiets?

Als fietser moet je ’s avonds, ‘s nachts en zelfs overdag als het zicht ernstig wordt belemmerd een voorlicht en achterlicht aan hebben of losse lampjes gebruiken. Er moeten altijd reflectoren zitten op de achterkant van de fiets, op de trappers en op de wielen (velgen) of banden

Het bestuur verzoekt derhalve alle fietsende leden zorg te dragen voor een goede verlichting op de fiets.

LAAT JE ZIEN OP DE FIETS!!